Pondělí: Nervy drásající slovo - písemka

21. march 2011 at 21:48 | EsBell
Po týdnu lehárka mi zase budík zvonil v šest ráno. Tu hroznou melodii nesnáším, ale vyměnit ji nechci. Stejně by se mi po pár dnech zhnusila i nějaká jiná. Navíc ta, kterou mám je natolik odporná, že mě zaručeněně probere. Dnes jsem si ale v počátečním šoku myslela, že můj budík mě jaksi zapomněl budit včas a že si kdáká jak na lesy o hodinu později. Všude bylo tolik světla. A když jsem pořádně zamžourala na hodiny a uviděla, že ručičky ukazují právě šest, hodila jsem se do klidu. Doufala jsem, že v klidu proběhne i první den ve škole po jarních prázdninách. Ale ne. To by nebyli naši milí profesoři, kteří na nás snad v každé hodině chrlili to protivné a nervy drásající slovo písemka. Jako kdyby měl nastat konec světa a oni potřebovali ještě jednou rozdat ty koule. A ty hodiny se neúprosně vlekly. Po prázdninách to bývá krušné.
Po škole jsem hned zamířila do hudebky. Jediná škola, do které jsem chodila a stále chodím dobrovolně. Mám to tam ráda. Z každé strany se na vás valí různé zvuky, ať už houslí, elektrické kytary, klavíru nebo bicích. Je to takový nedirigovaný koncert.
Abych se tedy dostala k tomu jídlu. Jsem vcelku spokojená. V pondělky je to s nějakým pořádným jídelníčkem na pytel. Do jídelny nechodím, protože jsem vegetarián a oni nabízejí jenom jedno jídlo. A stejně jsou to prý blafy, co se nadají jíst. Takže se vybavuju do školy obří svačinou a oběd, tedy nějaké uvařené jídlo, mám až večer. Takže je to vlastně má večeře. A nedivte se, že je tam víc svačin. Ve škole jím asi co dvě hodiny.

Jídelníček
Snídaně: vícezrný chléb, pomazánka s jogurtem fit line natur, caro s mlékem
Svačina: vícezrný chléb, pomazánka s jogurtem fit line natur
Svačina: pomeranč
Oběd: vícezrný chléb, lučina, paprika
Svačina: banán, Activia nápoj ananas a mandarinka
Večeře: dušená mrkev s brambory

Pohyb
Žádný.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 nin nin | 21. march 2011 at 21:53 | React
2 Mandragorka Mandragorka | Web | 21. march 2011 at 21:56 | React

Taky jsem se ráno vyděsila, že jsem zaspala, ze stejných důvodů jako ty. Naštěstí naši učitelé byli celkem chápaví a nepožadovali ani přílišnou aktivitu po týdnu volna. Uf :).

3 Blackberry Blackberry | Web | 21. march 2011 at 22:45 | React

děkuju za přání :)
co se týče toho "problému", už ho řeším dost dlouho na to, abych dokázala téměř odborně poradit :D a dělám to ráda, takže jsem tu v každém případě s tebou!
taky se probouzím o dost dříve než bych měla a divím se, jakto že mi budík ještě nezvonil :) je to zvláštní. ale je to tak lepší, než se v zimě ve tmě horko těžko soukat z postele s pocitem, že jsme před chvílí usnuli.
jídelníček by byl dobrý, a jinak to nejde než si připravovat jídlo doma a nosit si ho s sebou, ale jen tě chci upozornit na pečivo. vím že je těžké vymýšlet do školy něco jiného, co by se dalo vzít, ale pečivo, to je věc, která se nezdá, ale tloustne se z ní extra! víc jak jeden kousek denně nedoporučuju. mám s tím zkušenost. když jsem si jednu dobu na střední chodila pro svačiny do pekárny (nebyla to jen jedna svačina denně) kynula jsem jako blázen! a po přečtení knihy Francouzsky netloustnou jsem přišla na to, proč! pečivo! bacha na něj.
pokud bych ti mohla poradit co jiného k svačině, tak já bych si třeba do krabičky udělala ovocný salátek, třeba ze tří kusů ovoce, vzala bych si bílý jogurt a nebo taky celozrnné sušenky. důležité je dostatečné zasycení ráno, jak jen to jde. parádně zasytí vajíčka třeba s nakrájeným rajčátkem k tomu, jáhlová či ovesná kaše, nebo mléčný koktejl... :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.