October 2010

Pátek 22.10.- sobota 30.10.: Dlouhodobá nepřítomnost

30. october 2010 at 23:50 | EsBell
Avatar
Ahojky! Zase se Vám ozývám. Vím, že je to strašně sporadicky, ale za těch posledních devět dní, co jsem tu nebyla, jsem měla hrozný frmol. Během školy jsem pořád šrotila, navíc v hudebce je to teď samé vystoupení, takže máme i více zkoušek. Teď o prázdninách zase pořád někam chodíme s rodinkou. Ach, nemám čas. To je na pytel. Navíc jsem měla tolik plánů na těch pět dní volna. A volno zítra skončí a já žádný z mých plánů neuskutečnila. Tedy až na jeden, a to napsat na blog. Tak aspoň něco, když už nic. Doufám, že se Vám vede dobře. Zatím se mějte, pa.

Čtvrtek: Chci být královnou říše spánku a snů

21. october 2010 at 21:08 | EsBell
Avatar
Jsem děsně utahaná. Přece jenom vstávání o půl páté je vstávání o půl páté. Dneska nás byla ve škole jenom půlka lidí, protože zbytek byl někde ve městě kvůli frániny. No my jsme tam sice museli sedět až do půl čtvrté, ale aspoň budeme mít všechny zápisy a oni budou muset dopisovat. Což já vyloženě nesnáším.
Jinak jsem chtěla jít na pilates, ale usnula jsem a navíc mám toho hodně do školy. Takže snad příští týden. :)

Páteční jídelníček
Snídaně: graham, lučina nadýchaná s rajčaty, pár kuliček hrozna
Svačina: activia tvarohová borůvka, graham
Svačina: bílé hrozno, sójový rohlík, lučina nadýchaná s rajčaty
Oběd: rýže, omáčka s houbami
Večeře: cottage sýr, 2 ředkvičky

Pití: 2 l vody

Cvičení
Žádné.

Středa: Prostředek týdne, víkend se blíží

21. october 2010 at 20:40 | EsBell
Avatar
Taky Vám ta škola tak pomalu utíká? Mě neskutečně. Ráno jsem měla na sedm tělák. Trochu jsme se rozběhali a hráli voliš. Pak následovala šílená písemka ze španěly, kterou jsem totálně projela. Pak ještě nudná hodina fyziky a biola s naší nadšenou paní profesorkou do savců.
Domů jsem přijela v pět, totálně KO. Začla jsem se učit češtinu a dějepis, ale u toho jsem usnula. Takže jenom doufat, aby mě zítra nikdo netasil.
A jídelníček se mi moc nepovedl. U těch svačin je sice napsáno mnoho věcí pokupě, ale jedla jsem to během celého dnes stráveného ve škole. A ten popcorn, no koment.

Středeční jídelníček
Snídaně: půl sójového rohlíku, lučina rajčatová, mandarinka
Svačina: sójový rohlík, activia tvarohová stratchatela
Svačina: sójový rohlík, sýr 30% t.v.s., 2 mandarinky, graham
Oběd: kedlubna se sýrem, brambory
Večeře: graham, lučina rajčatová, jogobella meruňková, popcorn

Cvičení
 • tělocvik

Úterý: Den v záchranné stanici

21. october 2010 at 20:12 | EsBell
AvatarDneska jsem byla se svou třídou v jedné záchranné stanici. Měli jsme tam dlouhou přednášku o vztahu lidí a zvířat. Bylo to celkem zajímavé. Nejlepší ale byla prohlídka výběhu a voliér. Měli tam nádherné dravce, ale i jiné ptáky a další živočichy, kteří se hlavně díky svým zraněním už do přírody bohužel nevrátí. Ale nejkrásnější byla ta malá srnečka. Měla tak krásné očka. A mohla jsem si ji pohladit.
Po návratu domů jsem byla mrtvá. Ale zvedla jsem se a šla na aerobick. A dobře jsem udělala. Nakoplo mě to a i věci do té dementní školy se mi dělaly líp.

Úterní jídelníček
Snídaně: hrst čokoládového müsli, activia bílá, menší banán
Svačina: sójový rohlík, sýr 30% t.v.s.
Svačina: ---
Oběd: brambory, omáčka s fazolovými lusky
Večeře: půlka sójového rohlíku, cottage sýr, rajče

Cvičení
 • 1 h aerobicku
 • 5 minut závěrečného protahování

Pondělí: Kolotoč začíná

19. october 2010 at 7:03 | EsBell
Avatar
Zase pondělí. Bože, ty dny tak rychle ubíhají. Ve škole nuda. V ZSV jsem se nechala vyzkoušet. Takže mám jedničku. Fajn. Po škole jsem spěchala do hudebky. Ve zpěvu jsme zkoušeli písničky na dny židovské kultury. Byla tam i jedna kámoška. To zas byla chlama. Učitel nás musel napomínat, ale co no.
Užily jsme si to.
Pohyb je vcelku nijaký, jenom rychlá chůze, jak jsem celý den pobíhala mezi školou, hudebkou a domovem.

Pondělní jídelníček
Snídaně: tmavý mini rohlík, cottage sýr
Svačina: activia sladká meruňková, tmavý mini rohlík
Svačina: 2 mandarinky
Oběd: sójový rohlík, sýr 30% t.v.s., jablko
Večeře: brokolice, brambory

Pití: 2,3 l vody, 2 hrnky čaje

Cvičení
Žádné.

Neděle: Učení? Co to sakra je?

17. october 2010 at 21:40 | EsBell
Avatar
Tak jsem si naivně myslela, kolik toho dneska neudělám. Jak se pěkně naučím snad do všech předmětů, nové písničky do hudebky atd. Ale ono nic. Strašně se mi nechtělo. Jsem ráda, že jsem se vůbec dokopala k nějakému cvičení. Nakonec jsem si dala 20 minut aerobicku a 20 minut posilování. Jídelníček nic moc, hlavně ta večeře je přehnaná. Ale s tím už teď nic nenadělám.


Nedělní jídelníček
Snídaně: půl celozrnného rohlíku, lučina smetanová delikátní, rajče
Svačina: activia sladká jahodová
Oběd: zelí na sladko, brambory
Svačina: activia bílá, hrst müsli čokoládového
Večeře: ananas, celozrnný rohlík

Pití: 2,5 l, 2 hrnky čaje

Cvičení:
 • 20 minut aerobicku
 • 20 minut posilování (paže, břicho, zadek)

Sobota: Od ničeho k ničemu

16. october 2010 at 22:36 | EsBell
Avatar
Dnes jsem opravdu lenošila nehorázným způsobem. Vstala jsem okolo 10 hodiny, v klidu se nasnídala. Dopoledne jsem si pročítala číslo říjnové Diety. Čtete to někdo? Mně se ten časopis moc líbí. Hlavně ty jídelníčky v něm.
Odpoledne jsem zasedla k počítači, nějakou dobu jsem pročítala své oblíbené stránky, pak se mi ozval kamarád, tak jsme asi hodinku kecali. Mám ráda ty naše konverzace! :) Okolo sedmé večer jsem si pustila film Ty jsi já a já jsem ty. Je to takový průměrný slaďák s nádechem komedie. Ale mě se ten film stejně líbil. Miluju šťastné konce. Ty nedobré konce vždycky naboří tu ochrannou snílkovskou stěnu, kterou mám vybudovanou před realitou. A realita je krutá.

Sobotní jídelníček
Snídaně: ovocný salát (jablko, 2 modré blumy, lískové ořechy), zelený čaj
Svačina: activia tvarohová borůvka, 2 active plátky
Oběd: 2 kapustové karbanátky, brambory
Svačina: jogurtový nápoj meruňkový Fruit Jumbo
Večeře: 2 active plátky, cottage sýr, rajče

Pití: 2,2 l vody, hrnek čaje

Cvičení:
Žádné.

Pátek: Matika věčný nepřítel

16. october 2010 at 16:01 | EsBell
Avatar
Přiznám se, že jsem měla z pátku strach. Tedy ne z toho dne, ale z páteční písemky z matematiky. Tedy z písemky z předmětu, který pro mě znamená španělskou vesnici. Ale přežila jsem to, něco jsem tam dokonce napsala a myslím, že alespoň jeden příklad bych mohla mít dobře. :D Takže vcelku dobrý. Tedy aspoň pro mě. Zbytek školy byl úplně v pohodě. Končím po páté hodině, takže jsem už ve 13:00 čekala na bus. Jenže pak musím čekat ještě na další a potom teprve jsem doma. A v tu dobu jede ten další bus až za hodinu. Tak jsem zvolila raději jinou variantu - vlak. Vlakové nádraží je sice asi půl hodiny cesty od našeho baráku, ale to mi vůbec nevadilo. Zvlášť když jsem potkala jsou kamarádku a cestu jsme proklábosily.

Večer jsem se tedy vydala vstříc zumbě. Byla jsem na to zvědavá. Chvíli jsem si připadala divně, ale ke konci to bylo čím dál lepší. Příště asi půjdu zas.

Co se týče jídelníčku, tak není nějaký super. Obědvala jsem u babičky a tam se s něčím zdravým nedá moc počítat. Uvařila segedínský guláš. Dala jsem si k němu raději chleba než knedlík. A později mi babi vecpala ještě tvarohovou buchtu. Ach jo. No a vrchol všeho bylo to müsli, které jsem pak večer do sebe soukala. Ach jo.

Páteční jídelníček
Snídaně: slunečnicový chleba, lučina delikátní smetanová
Svačina: rustikální houska, activia nápoj lesní plody
Svačina: rustikální houska
Oběd: segedinský guláš, 2 krajíce chleba, 2 menší kousky tvarohové buchty
Večeře: hrst čokoládového müsli

Pití: 2,5 l vody, activia nápoj lesní plody

Cvičení:
 • 1 h zumby
 • 18 minut posilování (břicho, paže, přední stehna)


Když počítač vyhlásí stávku...

16. october 2010 at 15:11 | EsBell
deviantart.com
Tak hlásím se po týdenní neaktivnosti. Ovšem tentokrát chyba není na mé straně. Počítač mi totiž vyhlásil stávku a utvrdil se v tom, že se mnou nebude komunikovat jakkýmkoli způsobem. Jak ten mě vytočil. Naštěstí se už umoudřil a spolupracuje, ale stejně je divný. Asi bude nutná velikánská prohlídka, aby se zjistilo, co tu mašinku trápí. Doufám, že to nebude nic vážného.

Během těch posledních pár dní jsem se snažila se držet. I když to nebylo úplně nejlepší, jsem celkem spokojená. V úterý jsem byla na aerobicku. Zadek a nohy mě bolely ještě včera. Ale užila jsem si to. A včera jsem šla konečně na zumbu. No, myslím si, že jsem u toho musela vypadat jako zmatená slepice. :D Ale což. Sice se mi líbí stále více klasický aerobick, ale to se ještě uvidí. Co můžu zjistit teprve po první hodině?!

Takže zlata, teď Vás oběhnu, zjistím, co nového u Vás. A večer sem zase přijdu. :)

Den devátý

10. october 2010 at 18:39 | EsBell
Avatar
Ahojky holky.
Dnešek je celkem nuda. Nemám totiž vůbec chuť něco dělat. Dopoledne jsem se vrhla na učení ZSV (základů společenských věd), kde bereme ekonomii. Ještě mi chybí se doučit asi pět stránek. Asi se už na to vykašlu. Taky jsem se chtěla naučit chemii, ale na to už po tom ZSV nemám. A přes týden to bude úplně konec. Ach jo. Jsem strašně líná. Měla bych si zacvičit, ale nemůžu se k tomu dokopat.

Edit: Tak jsem se přinutila alespoň k desetiminutovému rozehřátí a deseti minutám posilování břicha.


Dnešní jídelníček
Snídaně: expres ovesná kaše s malinami, hrnek kakaa
Svačina: activia tvarohová jahoda
Oběd: zapékané těstoviny s rajčetem, žlutou paprikou a sýrem
Svačina: jablko
Večeře: mozzarella, rajče

Pitný režim: 0,2 dcl čaje, 0,2 dcl kakaa, 0,8 dcl vody

Cvičení
 • 10 minut rozehřátí
 • 10 minut posilování břicha

Den osmý

10. october 2010 at 18:19 | EsBell
Avatar
Ahojky holky. Tak včerejšek nebyl nejhorší. Jen jsem se nějak nedokopala ke cvičení. Škoda, no. Okolo deváté jsem jela s našima nakupovat nějaké ty hadry. Takže mám nové jeansy a úplně krásný černý kabátek. Jsem z něho nadšená. Nikdy jsem kabát neměla. Myslela jsem si, že mi takové věci nemůžou vůbec slušet. Ale včera jsem si ho jen tak zkusila a zjistila jsem, že mi docela sedí. No jsem hlavně ráda, že už mi nebude venku zima.

Jídelníček není nic extra, ale oproti předchozím třím dnům je to procházka růžovým sadem.

Dnešní jídelníček
Snídaně: slunečnicový chleba, cottage sýr
Svačina: activia tvarohová vanilka, hrst kešu oříšků
Oběd: sója, omáčka, brambory
Svačina:  broskvová přesnídávka
Večeře: rajčatový salát s paprikou a balkánským sýrem, lučina na salát

Cvičení
Žádné.


Den pátý, šestý a sedmý

9. october 2010 at 14:30 | EsBell
Stačí jedno slovo:
KATASTROFA

Den čtvrtý

5. october 2010 at 20:57 | EsBell
Avatar
Ahojky holky. Tak jsem nakonec kvůli tomu úkolu z ajiny šla spát až o půl dvanácté. Ráno jsem myslela, že ten zvonící mobil vyhodím z okna. Ale zvládla jsem to a nějak ten den přežila. Odpadla nám hodina chemie a tak jsem byla asi o půl hodiny dřív doma. Naobědvala jsem se a pak mě přemohla strašná únava. Myslela jsem si, že si na deset minutek lehnu. No nakonec to sice nebylo deset minut, ale dvacet pět. Potom jsem se začala chystat na hodinu aerobicku, kterou máme u nás v tělocvičně na základce. No bylo to fajn. Akorát mě mrzelo, že jsme nestihli nic udělat z posilování, jelikož jsme přetáhli aerobní část. Ale i tak jsem moc ráda, že jsem tam šla.

Dnešní jídelníček
Snídaně: graham, margarín, sýr 30% t.v.s.
Svačina: tmavý mini rohlík, margarín, sýr 30% t.v.s., hroznové víno
Svačina: tmavý mini rohlík, margarín, sýr 30% t.v.s., jablko, broskvová přesnídávka
Oběd: těstoviny s vejcem, hráškem, kukuřicí a cibulkou, 2 kyselé okurky
Večeře: rajčatový salát s balkánským sýrem, lučina na salát s bylinkami

Pitný režim: 0,2 dcl čaje, 2,2 l vody

Cvičení
 • 1 hodina aerobicku
 • 5 minut následného protažení

Den třetí

4. october 2010 at 22:03 | EsBell
Avatar
Ahojky. Ráno jsem si pěkně vstala v šest, o půl sedmé jsem se pustila do snídaně. Jako obvykle jsem si dala cottage sýr. Asi si budu muset najít jinou variantu snídaní, jelikož je to už celkem nuda. Máte nějaký tip na snídani? Po škole jsem se vydala domů, sice jenom na půl hodinky, ale aspoň jsem si dala oběd. A po té slabé půl hodince tradá na hudebku. Po hudebce jsem myslela, že si cestu od vlaku pěkně pošlapu po svých, je to takových 20 minut rychlejší chůzí. Jenže moje akční babička pro mě poslala tetu autem. Takže s procházky nic nebylo. Chvíli jsem potom pobyla u své bábinky, ale brzy jsem se pakovala domů, abych si udělala vše do školy. Naučila jsem se češtinu a ještě mi zbývá udělat úkol do ajiny. Ale to snad rychle zmáknu. Cvičit jsem dnes necvičila, v ty pondělky se to vážně nedá. Díky hudebce se vracím domů v sedm, pak jen se připravit do školy a jít spát. Víc z toho dne prostě vymlátit nejde.

Dnešní jídelníček
Snídaně: pšenično-žitný chléb, cottage sýr, malá mandarinka
Svačina: malinové ochucené mléko, graham
Svačina: activia jahodová tvarohová, graham
Oběd: guláš s dvěma krajíci pšenično-žitného chleba :(
Večeře: broskev

Pitný režim: 400 ml malinového ochuceného mléka, 2,2 l vody, 0,2 dcl čaje

Cvičení
Žádné.

Den druhý

3. october 2010 at 21:56 | EsBell
Avatar
Tak dnes bylo celkem fajn. Dopoledne jsem se tak poflakovala, byla jsem u počítače a projížděla své oblíbené stránky. Taky jsem oběhla Vás, abych věděla, jak se Vám daří a jak se máte. Potom jsem se chtěla dívat na čtvrtý díl Dokonalého světa, jelikož jsem poslední dva díly neviděla. Ale jednoduše mi internet odmítal prokázat tu službu a video spustit. No což. Tak jsem se vrhla na učení základů společenských věd. Naučila jsem se z toho půlku. No lepší než drátem do oka. Taky jsem cvičila po hrozitánsky dlouhé době. A teď je mi naprosto fajn.

Dnešní jídelníček
Snídaně: pšenično-žitný chléb, cottage sýr, 2 malé mandarinky, ostružinový čaj
Svačina: banán
Oběd: brambory, omáčka se zeleninou, sójové maso
Svačina: activia tvarohová borůvková, 1 ks chlebíčku alias polystyrenu :)
Večeře: 2 active plátky, cottage sýr, 5 cherry rajčat, pomerančový čaj

Pitný režim: 1,4 l vody, 0,6 l čaje

Cvičení
 • 40 minut aerobicku + 10 minut následného protažení
 • 20 minut posilování (břicho, zadek, paže)

Den první (zase)

3. october 2010 at 21:42 | EsBell
Avatar
Tak včera byl vcelku fajn den. Půlku jsem zabila vytvářením nového layoutu na blog. Tak doufám, že se Vám aspoň trochu líbí. Pak pro mně zaskočila kámoška a šly jsme ven. Bylo parádně. Později se k nám přidala ještě jedna kámoška. No sranda s těma dvěma. No a tak trochu jsme si nakradli svačinu. No jen jsme si utrhly jablka ze stromu. Myslíte, že těch pár jablek někoho zabije? No vím, že by se to nemělo, ale prostě jablka ze stromu jsou jablka ze stromu. Když už jsem obě odprovodila domů, šla jsem k babičce a dědovi, jelikož naši byli u nich a já neměla klíče od našeho bytu. No samozřejmě tam bylo spousta lákadel. Ale odolala jsem. A to jsem moc ráda. :)

Včerejší jídelníček
Snídaně: pšenično-žitný chléb, cottage sýr, zelený čaj
Svačina: broskev
Svačina: brambory, zelí na sladko
Oběd: 2 jablka
Večeře: jablko

Cvičení
 • dlouhá procházka

Tady a teď

2. october 2010 at 11:48 | EsBell
deviantart.com
Ahojky zlata.
Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozývala. Vím, že tahle věta tu padá často. Teď to bylo ještě bylo více zabité tím, že začala škola. Trávím v ní skoro všechen svůj čas. A když už dělám něco jiného, tak nemám čas na cvičení. Je to začarovaný kruh. Ale hodlám se ho pokořit. Už jsem si začala pomalu vytvářet takový plán, jak trávit den po dni, abych vše stíhala. Taky jsem si zjistila, jaká možnosti se nabízejí u nás v tělocvičně. Takže nejspíše budu chodit v úterky na aerobick, ve čtvrtky na pilates a v pátky, pokud nebudu mít zkoušky s kapelou, tak na zumbu. Ale tohle je zatím pouze plán, ještě zbývá uskutečnit.

Součástí plánu je také pravidelné učení. Protože by mi to jinak nevycházelo. Potom bychom měli třeba psát písemku a já místo abych cvičila, tak budu muset šrotit desítky stránek. A toho bych se měla právě pravidelným učením vyvarovat. Bude to zpočátku náročné zvyknout si na takový režim, ale snad to brzy zvládnu.

Další problém mám s pravidelností jídla, dále s obědy a spánkovým deficitem. S pravidelností proto, že mi každý den škola začíná různě, a tak nemůžu mít jídla stále ve stejný čas. Jednou bych třeba vstávala v šest a snídala o půl sedmé a druhý den vstávala o půl páté a snídala ve čtvrt na šest. Takže tohle potřebuju nějak dát dokupy. A ty obědy. Jelikož jsem vegetarián, tak školní jídelna nepřipadá v úvahu. To potom končím ve škole o půl čtvrté, domu přijedu kolem půl páté nebo páté a teprve obědvám. A spánkový deficit. I když jdu třeba spát v devět a ráno vstávám o půl páté, což je asi sedm a půl hodiny spánku, pokud se nemýlím, tak se cítím strašně unavená.

Potřebuju to všechno nějak zkloubit a naplánovat tak, aby mi to pasovalo co nejvíce. Pokud máte nějaké rady a tipy, tak mi napište, budu ráda. Tedy pokud jste dočetli až sem.
Mějte se zatím krásně, jdu Vás po dlouhatánské době oběhnout. Chyběli jste mi!